Poznej Briana

Od začátku letošního školního roku přispívají prváci, spolu s učitelským sborem na vzdělání černošského chlapce Briana Oumy. Brian je dobrovolníky z řad žáků naší školy podporován nepřetržitě již od roku 2013. Prváci letos převzali pomyslný štafetový kolík po loňské oktávě a dostali šanci se s Brianem „naživo“ vidět i slyšet. Brianovi je nyní 20 let a studuje prvním rokem medicínu na universitě v Keni. Kromě toho, že je Brian velký sympaťák, je velice aktivní v práci pro svou komunitu, věnuje se turistice, rád čte a sleduje filmy.

K setkání žáků s Brianem došlo v rámci půlených hodin anglického jazyka. Žáci se během schůzky dozvěděli aktuální informace týkající se koronavirové situace v Keni, povídalo se o množství jazyků, kterými se v Africe hovoří i o jazycích, které se děti v africké škole učí. Brian promluvil o svých koníčcích, dovednostech, rodinném životě, oblíbeném jídle, o tom, co je na Africe nejkrásnější, ale i o důvodech, proč se rozhodl studovat právě medicínu.

Brian měl velmi dobrou angličtinu, byl schopný pohotově reagovat a plynule hovořit na jakékoli téma. Prváci komunikaci s ním zvládli na jedničku a hravě si poradili i s jeho silným africkým přízvukem. Díky Brianově aktivní snaze nás vyhledat a spojit se s námi a také díky ochotě prváků s ním příjemně anglicky komunikovat tak mohl vzniknout pěkný rozhovor. Za to oběma stranám patří velký dík.

Zapsala: Petra Šálková Dufková, dne: 26. 4. 2021

Fotoobr. http://www.centrumnarovinu.cz/sites/default/files/imagecache/node-gallery-display/medialni_kampan.jpg

Adopce na dálku - 1. on-line semináře

Ve dnech 12. 5. a 13. 5. 2021 probíhají on-line semináře o adopci na dálku z Centra Narovinu pro třídy primu, sekundu a 1. ročník.

Prezenční výuka pro primu a sekundu

V týdnu od 17. května 2021 se prezenční výuky zúčastní prima a sekunda. Ostatní ročníky pokračují ve výuce distanční.

Didaktické testy MZ 24. - 26. 5. 2021

Termíny didaktických testů pro maturitní ročníky

Ředitelské volno 1.- 3. 6. 2021

Na základě §24, odst. 2 ŠZ budou žáci z důvodu nutnosti zajištění hladkého průběhu ústní části maturitních zkoušek čerpat v uvedených dnech ředitelské volno.