Poznej Briana

Od začátku letošního školního roku přispívají prváci, spolu s učitelským sborem na vzdělání černošského chlapce Briana Oumy. Brian je dobrovolníky z řad žáků naší školy podporován nepřetržitě již od roku 2013. Prváci letos převzali pomyslný štafetový kolík po loňské oktávě a dostali šanci se s Brianem „naživo“ vidět i slyšet. Brianovi je nyní 20 let a studuje prvním rokem medicínu na universitě v Keni. Kromě toho, že je Brian velký sympaťák, je velice aktivní v práci pro svou komunitu, věnuje se turistice, rád čte a sleduje filmy.

K setkání žáků s Brianem došlo v rámci půlených hodin anglického jazyka. Žáci se během schůzky dozvěděli aktuální informace týkající se koronavirové situace v Keni, povídalo se o množství jazyků, kterými se v Africe hovoří i o jazycích, které se děti v africké škole učí. Brian promluvil o svých koníčcích, dovednostech, rodinném životě, oblíbeném jídle, o tom, co je na Africe nejkrásnější, ale i o důvodech, proč se rozhodl studovat právě medicínu.

Brian měl velmi dobrou angličtinu, byl schopný pohotově reagovat a plynule hovořit na jakékoli téma. Prváci komunikaci s ním zvládli na jedničku a hravě si poradili i s jeho silným africkým přízvukem. Díky Brianově aktivní snaze nás vyhledat a spojit se s námi a také díky ochotě prváků s ním příjemně anglicky komunikovat tak mohl vzniknout pěkný rozhovor. Za to oběma stranám patří velký dík.

Zapsala: Petra Šálková Dufková, dne: 26. 4. 2021

Fotoobr. http://www.centrumnarovinu.cz/sites/default/files/imagecache/node-gallery-display/medialni_kampan.jpg