Beseda s ředitelem BIS ČR

Dne 11.6.2021 jsme se zúčastnili přednášky pana ředitele BIS (Bezpečnostní informační služby) Michala Koudelky. Organizátorem byl Krajský úřad Jihočeského kraje, který tuto akci pořádal pod záštitou Talent Akademie. Společně s námi zde byli naši vrstevníci ze středních škol a z gymnázií z celého kraje, například z Dačic nebo z Jindřichova Hradce.
Úvodní slovo měl pan hejtman Martin Kuba, který vyznamenal pana Michala Koudelku generálem BISky Jihočeského kraje. Po velkém potlesku pan generál představil BIS, její strukturu a organizaci. Během besedy nám bylo umožněno se kdykoliv na pana Koudelku obrátit se svým dotazem. Bohužel přátelskou atmosféru a mnoho zvídavých otázek přerušila dvanáctá hodina, kdy už byl čas k obědu.
Za možnou příležitost děkujeme naší škole a KÚ Jihočeského kraje za zprostředkování těchto akcí. Nemalé díky patří také panu Kučerovi, který nám dělal příjemný doprovod.

text: Romana Čadová, Matěj Mikuláš Suchan, Karel Knopp, Jan Kubín a Jakub Červený

foto: Zdeněk Kučera