Prohlídka Legiovlaku v Třeboni

Ve čtvrtek 24.června navštívili studenti společenskovědního semináře (3. a VII. roč.) Legiovlak, který v rámci unikátního projektu Československé obce legionářské projíždí v tomto roce některá města v ČR.

Legiovlak je věrnou kopií legionářského vlaku z období let 1918 – 1920. Během více než hodinové prohlídky s odborným výkladem „legionáře Jiřího“ měli studenti možnost se blíže seznámit s válečnými operacemi čsl. legií na Transsibiřské magistrále v Rusku za občanské války. Výstava studentům zároveň přiblížila život legionářů v drsných podmínkách ruské Sibiře i složitý návrat do nové vlasti-Československa.

Doporučujeme všem návštěvu Legiovlaku, který na místním vlakovém nádraží bude stát až do neděle 27. června.

Text a foto: Zdeněk Kučera