CTM = Centrum pro talentovanou mládež

Naše škola již od roku 2014 spolupracuje s programem CTM (Centrum talentované mládeže). To vzniklo jako nezisková organizace při univerzitě Johns Hopkins v USA ("CTY Johns Hopkins University, USA" ) v roce 1979 . V České republice tato organizace pracuje od roku 2011.

CTY se zaměřuje na systematické špičkové vzdělávání nadaných studentů a rozvoj jejich nadání a schopností. Nadaní studenti mají možnost získat stipendium na studium v on-line kurzech. Studium probíhá v angličtině.

Přihlaste se k online studiu u Centra pro talentovanou mládež (CTM) do 17. září!

CTM nabízí studentům možnost vzdělávat se i mimo školu a věnovat se oboru, který je baví. A to online a v angličtině s individuální podporou instruktora. V katalogu CTM najdete kurzy programování, psychologie, biologie, historie, matematiky a spoustu dalších.

Proč studovat online s CTM? Zlepšíte se v angličtině, prohloubíte si znalosti v oboru, kterému se třeba budete chtít v budoucnu profesně věnovat a dostanete se blíže k možnosti získat AP Capstone Diploma, který se uznává u přijímacích zkoušek na vysoké školy u nás i ve světě. Zkrátka budete pracovat na své úspěšné budoucnosti!

Jak se studuje na virtuální škole? Podívejte se na cestu studenta s CTM.

www.ctm-academy.cz

Více informací můžete najít na https://www.ctm-academy.cz/

Registrace do programu CTM Online pro další školní rok běží do 17. září

Do 17. září se k nám mohou hlásit studenti a vybrat si některý z kurzů CTM Online. CTM Online nabízí víc jak 100 kurzů nejrůznějšího zaměření.

Za zmínku v naší nabídce stojí nové kurzy z oblasti IT a programování, mikrobiologie, psychologie, human geography, či ekologie, které rozšiřují naši nabídku v oblasti science, matematiky, či humanitních oborů. Věříme, že v katalogu si vybere opravdu každý student dle svého zájmu o obor a chuti vzdělávat se navíc v angličtině s individuální podporou instruktora.

AP Seminar - novinka v nabídce CTM

Velkou novinkou a příležitostí pro studenty je nový kurz AP Seminar, který patří do akademického diplomovaného programu americké College Board s názvem AP Capstone. CTM bylo jako virtuální škola do programu AP Capstone americké Collge Board přijato a v celé šíři jej může od letošního roku nabídnout i českým studentům. Absolvování celého programu se rovná mezinárodní maturitě (IB), avšak kurz AP Seminar lze studovat i zvlášť.

Kurz AP Seminar je revoluční v tom, že studenty připraví na akademické prostředí. Studenti zkoumají různé problémy, aktuální témata, hodnotí je z různých pohledů, shromažďují a analyzují informace z různých zdrojů, učí se rozvíjet a hájit svá stanoviska. Pracují na samostatných zadáních a v týmu – připravují výzkumné zprávy a týmové multimediální prezentace. Cílem je vybavit studenty schopnostmi analyzovat a vyhodnocovat informace, aby se naučili vytvářet a formulovat výsledky svého zkoumání podložené fakty a důkazy. Studenti si tříbí kritické myšlení a práci s informacemi, čehož si univerzity velmi cení.

Text a další informace: Štěpánka Otepková