Autorské čtení Daniely Šafránkové

V pondělí 13. září 2021 se v dopoledních hodinách českého jazyka a literatury uskutečnilo v prostorách školní knihovny autorské čtení Daniely Šafránkové. Studentům septimy, sexty a 1. ročníku čtyřletého gymnázia spisovatelka představila román Miloš, náhodný disident. který právě dopsala a brzy vyjde v nakladatelství Argo.

Daniela Š. své autorské čtení prokládala zajímavými příhodami, které ji potkaly v osobním životě, Spisovatelka žije v Praze se svojí rodinou, víkendy tráví na své chalupě v Kolencích. Učí angličtinu na pražském gymnáziu Evolution a ve volném čase maluje. Její obrazy můžete nyní  zhlédnout na výstavě v Plané nad Lužnicí.

Na konci besedy zazněly četné dotazy studentů. Závěrečná autogramiáda podtrhla spokojenost všech přítomných. Zájemci si mohou vypůjčit ve školní knihovně celkem tří romány, které D. Šafránková vydala: Anísa, Bydlím v Nuslích a  Fína.

Text. Mgr. Jana Havlová, 13. 9. 2021

Prožitkový kurz pro sextu

6. až 8. 10. 2021 - Vávrovka (LKo, LDo)

Svatováclavské exkurze