Gymnázium Třeboň

Talentakademie 2021

Ve dnech 21. - 23. září 2021 se v Českých Budějovicích uskutečnil 4. ročník Talentakademie jihočeských nadějí, který pořádá spolu s Gymnáziem Česká Nadační fond jihočeské naděje.

Pestrého třídenního programu (viz příloha) se na základě nominace Štěpánky Otepkové a Olgy Tiché zúčastnili dva naši oktaváni - Tereza Janečková a Jan Prokeš. 

Doporučujeme zhlédnout reportáž o Talentakademii 2021 zde.

Talentakademii zahájil jihočeský hejtman Martin Kuba, jejím patronem a prezidentem se pro letošní ročník stal oblíbený moderátor a herec Marek Eben.

Cílem Talentakademie je podpořit talentované studenty v jejich zájmech, dopřát jim společnost podobně "nastartovaných" a vzděláníchtivých studentů z jiných jihočeských gymnázií, dát jim příležitost setkat se s významnými osobnostmi vybraných oborů a nechat se jimi nadchnout pro další zajímavá témata a budoucí studium.

Jisté je, že tradice Talentakademií bude pokračovat a že i další naši žáci mohou usilovat o účast v příštích ročnících -  bez poctivého studia, příkladných dispozic, osobní píle a nadšení to určitě možné nebude jsme si ale už dnes jistí, že bude určitě z koho vybírat.

Děkujeme Terezce i Honzovi za příkladnou reprezentaci našeho gymnázia!

Anna Kohoutová

Slavnostní zahájení TA 2021 - zleva ředitel G Česká Antonín Sekyrka, Marek Eben a jihočeský hejtman Martin KubaSoučástí programu byla praktická laboratorní cvičení "Od sinic k vyšším rostlinám" na Přírodovědecké fakultě JU, vlevo T. Janečková, před ní u okna Jan ProkešStudenty přišel pozdravit i rektor Jihočeské univerzity prof. Bohumil Jiroušek

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout