Výsledky studentských voleb

Minulý týden proběhly v celé České republice Studentské volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. Volby byly zpřístupněné pro studenty od 15-ti do 19-ti let.
Akce se zúčastnila mezi desítkami dalších také naše škola. Volit bylo možné v úterý 21.9. o přestávkách v aule gymnázia od 7.40 do 13.50 hodin. Volební účast našich žáků byla 43.7% - z 242 možných voličů přišlo hodit volební lístek do hlasovací urny 115 žáků. Nejvíce voličů přišlo z prvního ročníku a oktávy, kde byla účast nadpoloviční.
Politická strana, která získala u studentů největší počet hlasů (43), byli Piráti a Starostové. Hned za nimi se umístila strana složená ze stran SPOLU-ODS, KDÚ-ČSL, Top 09 s 39 hlasy.

Více informací o Studentských volbách naleznete zde: https://www.jsns.cz/projekty/studentske-volby

Vaše volební komise pro rok 2021:   Romana Čadová a Ondřej Špale

Foto: Zdeněk Kučera