Účast na prestižní studijní akci ve Švýcarsku

Michal Bouda ze septimy se v červnu minulého školního roku zúčastnil mezinárodního výzkumného týdne "International Wildlife Research Week"  ve Švýcarsku. Akce se uskutečnila 19. - 26. 6. 2021 ve švýcarském Val Müstair v blízkosti Švýcarského národního parku pod titulem "Manmade ecosystems –biodiversity within Auals of Val Müstair". Cílem tohoto setkání bylo motivovat a vést mladé lidi k vědecké práci, stanovování hypotéz a řešení problémů. Součástí je také práce v týmu a prezentování výsledků jednak formou klasických prezentací, dále pak plakátů a projektových zpráv. Tento studijní pobyt je i příležitostí k propojení podobně zaměřených mladých lidí a odborníků v daném oboru.

Michal Bouda byl do Švýcarska vybrán díky své práci Rozsivky usazenin bádenského zálivu u Týna nad Vltavou (školitelé: Mgr. Anna Tichá a RNDr. Petr Rajlich, CSc.) a účasti v celostátní přehlídce SOČ. Původně byl se svou prací nominován do mezinárodní přehlídky MILSET - Expo-Sciences Europe 2020, která se měla uskutečnit v červenci 2020 v Rumunsku, ve městě Suceava. Kvůli pandemii Covid19 však byla tato přehlídka zrušena.

Zapsala ŠOt,  foto Michal Bouda

PS: Nad údolím Val Müstair se nachází jediný Švýcarský národní park o rozloze 170 km2, který je dokonce zapsán jako památka UNESCO. V parku můžete kromě klasických horských kopytníků jako je kamzík nebo jelen, spatřit např. kozorožce, sviště nebo třeba tetřeva či orla skalního. Nachází se zde také nejvýše položený borovicový les v Evropě. Nejvyšší horou je Piz Pisoc s nadmořskou výškou 3 174 m.