Scénické čtení

Naše gymnázium se i minulý školní rok zapojilo do soutěže Souboj čtenářů společnosti Svět knihy, s. r. o. pod záštitou Svazu českých knihkupců a nakladatelů. V rámci kampaně Rosteme s knihou  je soutěž určena pro žáky 6. tříd ZŠ a odpovídající ročníky víceletých gymnázií. Jednotlivé třídy mezi sebou soupeří ve znalosti obsahu předem známého výběru knih.

Letos po současné sekundě převezmou štafetu žáci primy, kterým se jejich starší spolužáci pokusili celou akci přiblížit. Nepředali si pouze tipy a triky, jak se v soutěži umístit na co nejlepším místě, ale také si vysvětlili pravidla a podmínky. Závěrem sekunda připravila pro primu scénické čtení, ve kterém představila tři významné momenty příběhu každé knihy. Všechny tituly máme ve školní knihovně, a tak našim novým čtenářům nic nebrání v jejich přečtení.

Celý projekt jsme si užili. Primáni se těšili z kulturního zážitku a setkání se staršími spolužáky, žáci sekundy si zase vyzkoušeli novou formu dramatizace textu, vystupování na veřejnosti, práci s hlasem a se stěžejními informacemi.

Těšíme se na další kolo soutěže a nové knihy, které obohatí naši knihovnu.

Text a foto: Jarmila Ďoubalová, 12. 10. 2021