Čeština na nižším stupni gymnázia

Naše škola zaplatila žákům primy, sekundy a tercie licenci na vzdělávací webový portál umimecesky.cz.

Díky tomu mohou žáci neomezeně procvičovat veškerou probíranou látku a v případě distančního vzdělávání stránky plně nahrazují pracovní sešite díky své okamžité automatické kontrole. Další výhodou je, že práce je rozvržena individuálně, všichni postupují do vyšších úrovní na základě svých schopností, svou vlastní rychlostí a každý zažije úspěch. Žáci oceňují především zábavnou formu procvičování, např. za správné odpovědi dostávají štíty, při jejichž dosažení halasně oslavují. Nejoblíbenější aktivitou se stala „střílečka“ správných odpovědí.

Zakoupení licence nám umožnilo daleko širší využití i v průběhu hodin, v kombinaci s novou mobilní PC učebnou se se nemusíme spoléhat pouze na telefony.