Poezie s primou a sekundou

I v letošním roce se naše škola přihlásila do festivalu České a mezinárodní poezie. Festival se koná od roku 1999 na památku narození Karla Hynka Máchy ( 16. 11. 1810).

Ve čtvrtek 18. 11. 21 čekala na primu zajímavá celodenní aktivita v parku lázní Aurora. Netradiční formou si připomněli  českého básníka Karla Hynka Máchu. Nejprve se naučili pár známých veršů z jeho nejznámnějšího díla Máj a poté ve skupinách plnili úkoly související s Máchovým životem a dílem. Při opékání různých dobrot si přečetli básně, které sami studenti vytvořili na téma Božská komedie. A poté se soutěžilo a recitovalo. Nejvíce se dětem líbila báseň Candát od Jiřího Dědečka ze sbírky Nebe, peklo, ráj. Obtížněji se primánům učila ve dvojicích báseň Turistická příhoda s detektivní zápletkou Jiřího Žáčka.

Po návratu do školy měli žáci možnost ve školní knihovně zapůjčit si zajímavou knihu na víkend. Nepršelo, den měl básnické kouzlo.

Tutéž aktivitu absolvovala sekunda v pátek 19. listopadu se svými vyučujícími českého jazyka.

Text: Mgr. Jana Havlová, 22. 11. 2021

Foto: Mgr. Jarmila Ďoubalová