Příběhy našich sousedů

Ve čtvrtek 25. listopadu 2021 představila svůj projekt Příběhy našich sousedů Mária Pfeiferová (4. ročník) veřejnosti na slavnostní závěrečné prezentaci v Českých Budějovicích. V odpoledních hodinách se v hotelu Slávie postupně představilo 6 týmů (25 dětí a 5 učitelů ze základních a středních škol).

Mária se během jednoho  pololetí za doprovodu pedagožky českého jazyka Mgr. Jany Havlové ve svém volném čase vydávala za dobrodružným pátráním pamětníka Jana Přibila, svého dědečka, a zpracovala video, které ve čtvrtek představila na slavnostní závěrečné prezentaci.

Příběhy našich sousedů je vzdělávací žákovský dokumentaristický projekt neziskové organizace Post Bellum. Dokumentaristické týmy se během pololetí ( 1. 4. 2021 - 25. 11. 2021) vydávaly za svými pamětníky, absolvovaly mediální workshopy, navštívily archivy a příběh pamětníka zpracovaly do audio, video nebo psané reportáže.

Mária příběh zpracovala velmi pečlivě, již příští týden budete mít možnost se s její prácí blíže seznámit. A co naší maturantce tato práce přinesla? Lépe se orientuje v dějinách 20. století, naučila se vyhledávat, třídit a analyzovat informace, nejvíce se naučila pracovat s technikou (nahrávací zařízení, videokamera, nástroje pro střih) a zdokonalila si prezentační dovednosti.

Na Maruščinu prezentaci a film se můžete podívat zde.

Maturantce blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Mgr. Jana Havlová, 26. 11. 2021