Výlet okolo Světa

Na konci jednoho z červnových týdnů jsme se jako třída vydali na pěší výlet okolo rybníka Svět. Výlet byl odměnou za vítězství v celoškolní sportovní výzvě. V doprovodu učitelů J. Macíka a M. Vačkáře nás čekala cca dvanáct km dlouhá naučná stezka s pár zastávkami na opékání libovolných pochutin a závěrečným osvěžujícím koupáním. ​Cestu jsme ​odstartovali u Schwarzenberské knížecí hrobky a po naučné stezce pokračovali dále. Na začátku trasy nás čekal ​hůře prostupný terén podél rybníka, avšak každý si s ním hravě poradil. Na první zastávce u Spolského mlýna jsme se lehce občerstvili a domluvili se, že při další zastávce už dojde na očekávaný oběd na ohni, který zdaleka nezahrnoval pouze opékání špekáčků. Po zhruba tříkilometrovém úseku jsme našli příhodné stanoviště na rozdělání ohně, což se nakonec i přes ne zrovna suchý materiál podařilo. Následovalo opékání všeho možného, co jsme si přinesli, a jeden gurmánský zážitek střídal druhý. Vydatný oběd jsme museli také strávit, a tak jsme se vydali dále na cestu. Na samém konci výletu nás čekala ještě jedna odměna, a to koupání v rybníce Svět. Díky příhodnému počasí se nám výlet vydařil a spokojeně unavení jsme se před školou rozloučili a odebrali se do svých příbytků. :)

JMc