Žena, která žila za oceánem - beseda se spisovatelkou

Po Velikonocích se ve školní knihovně v úterý 19. dubna 2022 setkají  v dopoledních hodinách studenti septimy a 3. ročníku s českou spisovatelkou Zdenou Adamovou. Beseda se uskuteční v dopoledních hodinách.

Zdena Adamová - Klapka (nar. 10. 1. 1952) studovala klavír, operní zpěv a hudebně-dramatický obor na Státní hudební konzervatoři v Praze. V letech 1970 až 1978 pracovala externě v Československém rozhlase v Praze jako moderátorka a autorka několika vlastních hudebně - literárních pořadů. Zúčastnila se mnoha hudebních festivalů. Před emigrací se umístila jako desátá v anketě Zlatý slavík a roku 1980 emigrovala s mužem a synem do USA. Zde spolu s manželem sestavili vlastní kapelu a založili uměleckou školu, kde přes 30 let vyučovala hlasovou výchovu, hru na piano, jevištní mluvu a hatha jógu. Od roku 2014 se začala vracet do Prahy, odešla do penze, učí, věnuje se psaní knih, učebnic a na besedách vypráví o zkušenostech ze dvou stran světa.

Text: Mgr. Jana Havlová, 13. 4. 2022