Zlato a stříbro vybojovali maturanti v literární soutěži

Literární soutěž Evropa ve škole má dlouhou tradici a je organizovaná v evropských zemích od roku 1953 pod patronací mnoha významných evropských institucí. Základní myšlenkou je propagovat mezi žáky a učiteli ideje vzájemné sounáležitosti evropských zemí a podporovat  v nich spoluodpovědnost za osud Evropy.

Letošního ročníku soutěže se zúčastnili i studenti maturitních ročníků v rámci předmětu seminář z českého jazyka a literatury. Hlavní motto 31. ročníku bylo: Udržitelnost života v Evropě.

Blahopřeji oktavánce Markétě Novotné, která získala v krajském kole 1. místo. Stříbro vybojoval Ondřej Špale ze čtvrtého ročníku. Oba maturanti obdrželi poukázky na knihy do knihkupectví Kanzelsberger.

Postupujícím mladým spisovatelům děkuji za vzornou reprezentaci školy a držím palce do ústředního kola.

Text. Mgr. Jana Havlová, 20. 4. 2022