Židovská Praha pro kvartu

Historická a předhistorická Praha - tak se nazývala odborná exkurze, které se zúčastnili ve čtvtek 5. května 2022 žáci kvarty. Protože probírali při hodinách literatury hebrejskou literaturu, šli v souvislosti s tím ke kořenům a seznámili se s historií pražské židovské čtvrti Josefov, navštívili několik synagog a vyslechli si vyprávění o židovských rituálech, uctili památku obětí ŠOA v Pinkasově synagoze, prohlédli si hřbitov a další expozice židovského muzea. Odpolední program naplnila část přírodovědná - v překrásné opraveném Národním muzeu se zaměřili na jeho paleontologickou část, pozornosti kvartánů neušlo ani charismatické prostředí této novorenesanční budovy, ve které se jim podařilo pokochat se i překrásnou vyhlídkou z její kupole. Poděkování za zasvěcený výklad patří Václavu Pražákovi a bioložce Jitce Maškové.

foto a text: ako

Jubilejní synagogaObecní důmStaroměstské náměstíKameny zmizelýchStaronová synagogaPinkasova synagogaŽidovský hřbitovMaiselova synagogaNárodní muzeum