TALENTAKADEMIE 2022, byli jsme u toho

Ve dnech 9. - 11. května 2022 se v Českých Budějovicích uskutečnil 5. ročník Talentakademie jihočeských nadějí, který pořádá spolu s Gymnáziem Česká Nadační fond jihočeské naděje. Pestrého třídenního programu (viz příloha) se na základě nominace našich učitelů chemie a biologie zúčastnili dvě naše talentované žákyně - Jana Suhay (3.4) a Rozálie Kocmichová (7.8).

Talentakademii zahájil jihočeský hejtman Martin Kuba, jejím patronem a prezidentem se pro letošní ročník stal oblíbený český herec a prezident MFF Karlovy Vary Jiří Bartoška, který s žáky v úterý večer pobesedoval. Úvodní seminář na téma Etiketa vedl Petr Studenovský. Zázemí měli všichni účastníci v krásném hotelu Budweis v Českých Budějovicích. Podívejte se na reportáž o právě proběhlé TA na JTV zde.

Cílem Talentakademie je podpořit talentované studenty v jejich zájmech, dopřát jim společnost podobně "nastartovaných" a vzděláníchtivých studentů z jiných jihočeských gymnázií, dát jim příležitost setkat se s významnými osobnostmi vybraných oborů a nechat se jimi nadchnout pro další zajímavá témata a budoucí studium. Jisté je, že tradice Talentakademií bude pokračovat a že i další naši žáci mohou usilovat o účast v příštích ročnících -  bez poctivého studia, příkladných dispozic, osobní píle a nadšení to určitě možné nebude, jsme si ale už dnes jistí, že bude určitě z koho vybírat.

S programem se můžete seznámit po rozkliknutí přílohy.

Děkujeme Janě i Rozálii za příkladnou reprezentaci našeho gymnázia, děkujeme organizátorům TA za možnost zúčastnit se této inspirativní akce,

Anna Kohoutová

foto: ako, Českobudějovický deník

Účasti našich studentek si všiml i Českobudějovický deník