Gymnázium Třeboň

Projektový den primy

Ve středu 25. 5. 22 opustila prima školní budovu a vydala se na celodenní putování. Nejprve se žáci pustili po stopách Jakuba Krčína z Jelčan a následně zastavili v Zámecké lékarně, kde si připomněli dílo Leonarda da Vinciho. 

Okruhem mezi třeboňskými rybníky je doprovázely texty týkající se života významného stavitele rybníků, Jakuba Krčína. Žáci plnili různé vědomostní úkoly, počítali, sportovali, ale také se snažili uchopit osobnost tohoto úspěšného muže na základě pověstí, činů a písemných pramenů. V Zámecké lékárně pak třída strávila hodinu a půl na interaktivní výstavě, kde si mohla vyzkoušet a ověřit vynálezy a poznatky renesančního génia Leonarda da Vinciho. 

Touha po poznání, posouvání hranic možného, boření mýtů, odvaha i podivínství. Co mají společného lidé, jejichž jméno se vrývá do historie a k jejichž práci obdivně po staletí vzhlížíme? I to byla je jedna z otázek, na které primáni hledali odpovědi. 

 

 

                               rybníkář                                                                                   génius

             ambiciózní              nemilosrdný                                                 nadaný                 jedinečný

          staví           buduje             vyhání                                    maluje               vynalézá                 pitvá

   Krčín        postavil          největší        rybník.                   Leonardovi            šlo              úplně            všechno.

                                  stavitel                                                                                  talent                       

 

Text a foto: JĎo                                            

Najdi Tomáše!

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout