Gymnázium Třeboň

Vyšší ročníky předávají zkušenosti

Dne 30.5. se třída prvního ročníku zúčastnila dvouhodinové přednášky prezentované dvěma studenty třetího ročníku. Téma prezentace bylo dezinformace a manipulace na sociálních sítích.

 

Při této dvouhodinovce nám bylo sděleno mnoho zajímavých a částečně nových informací. Dozvěděli jsme se, jak jsou sociální sítě využívány různými firmami k propagaci. V první části jsme se zabývali mimo jiné falešnými účty, jejichž vznik má různé cíle. Sloužit mohou k propagaci, ale i k získání informací. Některé jsou řízeny roboty, které z vás chtějí vytáhnout osobní údaje. V druhé polovině hodiny jsme v rámci přednášky dostali skupinovou práci na vytvoření falešného influencera, který byl stvořen za účelem propagace určitého produktu. Ke konci hodiny jsme si ještě ukázali přímo generátory neexistujících osob, které využívají roboti na oklamání uživatelů sociálních sítí.  

 

Celkově bych přednášku zhodnotil velmi kladně, protože většina informací zde získaných byla poučná a zajímavá. A je na každém z nás, jaké poučení si z toho vezme do osobního života při pohybu ve virtuálním světě. 

 

Text: Jan Janíček, student 1. ročníku

Foto: JĎo

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout