Povedená literární exkurze se sextou a druhým ročníkem

V úterý 7.6.2022 se studenti sexty a druhého ročníku vydali v brzkých ranních hodinách rychlíkem do Prahy na celodenní literární exkurzi, doprovod jim dělali vyučující českého jazyka, Jana Havlová, Tereza Hronková a Zdeněk Kučera.

Od 10 do 13 hodin zhlédli v Divadle na Vinohradech hru N. V. Gogola Revizor (,,Nenadávej na zrcadlo,když máš křivou hubu.").  Mladí diváci ocenili všechny herecké výkony. Šárka Vaculíková (dcera hejtmana), Andrea Černá (manželka hejtmana), Ondřej Brousek ( Chlestakov, úředník z Petěrburgu), Václav Vydra ( poštmistr Špekin). Hru režíroval Juraj Deák.

V odpoledních hodinách strávili studenti svůj čas s pedagogy v Národním muzeu. Připomněli si slavnou minulost nejvýznamnější české muzejní instituce a poté si každý žák vybral oblast, která ho nejvíce zajímá: mineralogii, zoologii, archeologii, numizmatiku a umění. Většině studentů se líbila prohlídka kupole s krásným výhledem na hlavní město a nový podzemní tunel, který spojuje hlavní historickou budovu s budovou bývalého Federálního shromáždění, ve které působilo Rádio Svobodná Evropa. V tomto moderním objektu si zájemci prohlédli výstavní sály: Věra Čáslavská a Filmové hvězdy českého plátna.

Po náročném dni se všichni vrátili po 20. hodině do deštivé Třeboně.

Text: Mgr. Jana Havlová, 8. 6. 2022