Gymnázium Třeboň

S kvintou okolo Lužnice

Školní výlet

 

V pátek 24. června se krásného slunečného rána třída kvinta sešla na vlakovém nádraží a vyrazila na výlet směrem do Bechyně. Na místo jsme dorazili již kolem desáté a vydali jsme se vstříc dobrodružství proti proudu Lužnice do kempu Stavorek společně s panem učitelem Macíkem a paní učitelkou Augstenovou. Cesta byla dlouhá asi 15 kilometrů, ale jelikož se po celou dobu udržovala skvělá nálada, tak utekla rychle. (Naštěstí) se naše výprava rozdělila na týmy alfa a alfa s čárkou, které kolem třetí hodiny zdárně dorazily do cílové destinace. 

Během několika minut jsme měli stany a plachty postavené a vydali jsme se do bazénu. Zbytek odpoledne jsme strávili hraním fotbalu a pár odvážlivců se vykoupalo i v Lužnici. Navečer bohužel muselo několik členů naší výpravy odjet, ale nakonec se ukázalo, že neprohloupili, protože se přihnala ohromná bouřka. Celý večer jsme vevnitř v místním podniku hráli kulečník, fotbálek, karty a popíjeli (kofolu!). Noc byla velice osvěžující, každý se vzbudil mírně promoklý a byl rád, že dojde i zbytek cesty, kterou jsme si následujícího rána zkrátili do přilehlých Malšic.  

V sobotu posledních devět statečných dojelo vlakem do Tábora (většina z nich z týmu alfa s čárkou), kde část z nás výlet zakončila v kavárně a zbytek se vrátil do svých domovů. 

 

-Ema Trsová a Ema Čížková, kvinta 

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout