Gymnázium Třeboň

Kvinta na Vávrovce

Ve dnech 26. 9. – 28. 9. 2022 jsme s celou mou třídou absolvovali prožitkový kurz na krásné chatě Vávrovce. Letošním tématem byli konstruktéři, ale k těm se ještě vrátím později.  

V pondělí po dopoledním vyučování jsme nasedli na vlak a jeli do Veselí nad Lužnicí, kde jsme dostali náš první úkol. Museli jsme se pěšky dopravit na již zmiňovanou chatu. V průběhu jsme plnili spoustu úkolů, ale hlavně jsme si cestu snažili užít.  

Druhý den jsme strávili v duchu teambuildingu. Vyzkoušeli jsme si spoustu aktivit, které měli otestovat naši schopnost spolupracovat a komunikovat. Též jsme se také připravovali na vyvrcholení našeho pobytu, kterým byl závod, který jsme odstartovali ve středu. Háček byl však v tom, že jsme si vozítka určená pro jízdu lesním terénem měli zkonstruovat sami. Z tohoto důvodu jsme také středu zahájili netradičně už v půl šesté ráno. Avšak díky našim technicky zdatným spolužákům se nám povedlo zúčastnit se závodu, dokonce i bez jediného zranění. 

Vávrovka pro nás byla určitě velikou zkušeností. Zjistili jsme, jaké máme jako třída silné stránky, jaké máme naopak slabší, na kterých se pokusíme zapracovat, avšak přes všelijaké překážky jsme si kurz velmi užili a doufáme, že i příští kvinta si také zažije podobný zážitek, který zaručeně třídu posune zase o kousek dál. 

 

Text: Tomáš Petrů

Foto: Team vedoucích prožitkového kurzu

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout