Učitelé zasedli do lavic

V pátek 11. listopadu 2022 usedli po čase do lavic i učitelé, aby se stali účastníky inspirativního interaktivního semináře, který vedl známý český psycholog a pedagog PhDr. Jan Svoboda - žák tak významných českých psychologů, jakými byli např. Zdeněk Matějček nebo Jan Čáp. Rozebírali jsme z nových úhlů pohledu stále aktuální témata, jakými jsou vztahy, emoce, motivace, vyhoření, učili jsme se pojmenovávat silné a slabé stránky, seznamovali se s novými metodami práce např. třídních učitelů - a hlavně si připomněli, jak je lidská (a dětská!) psychika křehká, jak mohou být příčiny školních problémů často hluboké, nebo jak např. pracovat s dětmi uzavřenými ve virtuálním světě tak, aby obstáli ve světě reálném a naučili se opravdu žít a prožívat.

I učitelé jsou rádi za příležitosti dozvídat se nové informace, v klidu sdílet a korigovat své zkušenosti s erudovanými odborníky - i tentokrát jsme měli štěstí na znalého a opravdu inspirativního lektora, který má stále chuť posunovat situaci ve školství k lepšímu - a my jsme vděční, že jsme mohli být u toho.

Anna Koktavá

foto: ako