8. ročník Táborské Eurolyry: 5. 12. 2022

8. ročníku celostátní recitační přehlídky v cizích jazycích se v letošním roce zúčastnilo přes 80 žáků středních škol. Recitace probíhaly ve čtyřech jazycích - angličtině, španělštině, němčině a francouzštině, a to individuálně, v páru, příp. ve skupině. Po skončení každého recitačního bloku dávala odborná porota zpětnou vazbu konrkétním recitátorům, celá přehlídka byla slavnostně zakončena v malém sále táborského divadla. Za naše gymnázium jsme do soutěže připravili a vyslali patnáct žáků. V anglickém jazyce to byli Justina Fríd, Marcela Miklová, Edita Dušáková a Radim Lohoňka, ve španělštině skupina z kvarty ve složení Michaela Baštová, Zuzana Budínová, Anna Soukupová, Petr Hrádek a Matěj Pavliš, v páru se prezentovali Edita Dušáková a Tomáš Petrů, dále pak Karin Říhová a Ondřej Šikr. V německém jazyce vystoupily individuálně Magda Bočková, Nela Bednářová a Johana Křížová, která si ze soutěže odvezla věcnou výhru a čestné uznání odborné poroty. Všem zúčastněným recitátorům děkujeme za prvotřídní reprezentaci školy a jsme pyšní na jejich odvahu a schopnost působivého podání literárního textu v cizím jazyce.

Text a foto: Petr Kopeček, 5. 12. 2022

Stylové slavnostní zahájení přehlídky v táborské knihovněJustina FrídMarcela MiklováEdita DušákováRadim LohoňkaEdita Dušáková a Tomáš PetrůKarin Říhová a Ondřej ŠikrMagda Bočková a Johana Křížová