Sexta na exkurzi

Letem světem se sextou

Jelikož sextáni nejsou žádní nováčci, už dobře ví, že povedený výlet se neobejde bez svačinky. A tak bylo od prvního momentu výjezdu, kdy si při čekání na autobus do Plané rozložili své piknikové náčiní u obchodního centra Mercury, jasné, že se má výprava na co těšit. Příslušníci místní security služby přišli také vyjádřit obdiv vybavenosti poutníků, zejména však vyjádřit obavy nad vznikajícím tábořištěm. Krásný slunečný den strávili studenti pochodující po areálu letiště po boku paní Vodičkové, která je vlídně provedla a též informovala o mnohých skutečnostech týkajících se fungování letecké dopravy. Vedle nových budov, které se svého využití dočkají již v letních měsících, měli sextáni možnost navštívit například také tzv. hobitín, kde probíhal výcvik vojenských letců v osmdesátých letech minulého století. Po skončení exkurze mířily kroky studentů do centra Českých Budějovic, kde na výletníky čekala poslední část programu – laser game. Pro enormní zájem studentů se pedagogický dozor ve složení Mgr. Tereza Hronková a Mgr. Matěj Vačkář do hry nezapojil, a všichni zúčastnění tak ukončili výlet bez újmy.

Text: Mgr. Tereza Hronková

Fotografie: účastníci exkurze