Gymnázium Třeboň

Exkurze FAMO

V pátek 10. 3. 23 se několik maturantů ze semináře češtiny vydalo na Filmovou akademii. Filmová akademie Miroslava Ondříčka v Písku nabízí bakalářské i navazující magisterské studium, hlavním cílem návštěvy bylo ale seznámení se se zákulisím vzniku filmové tvorby.

Studenti se podívali do natáčecích ateliérů, kde vznikají absolventské filmy, které se občas objevují i ve večerním vysílání České televize. Navštívili zvukové studio a mohli se podívat, jak lze dozvučit ve filmu chůzi na štěrku nebo ve sněhu (pokud se nepoužije internetová databáze šramotů), setkali se i se studenty pracujícími na svých projektech. V muzeu byly k vidění různé kamery a technika především z 90. let. Ve škole se nachází i kino, a tak se nabízelo odpočinout si u zhlédnutí ukázek z filmové avantgardní tvorby, která se právě na semináři tento týden probírá. Andaluský pes Salvadora Dalí a Luise Boňuela z roku 1929 v kontrastu se Švankmajerovým Otesánkem z roku 2000 nemohly chybět. 

Protože většina studentů chvátala na odpolední dějepisný seminář, nemohli jsme se zdržet dlouho. Kolem poledne jsme se vydali opět zpátky do Třeboně. Děkujeme Mgr. Michalu Supovi za umožnění prohlídky. 

 

Text a foto: JĎo

10. 3. 2023

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout