Literární exkurze pro septimu a 3. ročník

Ve čtvrtek 16. března 2023 se studenti septimy a 3. ročníku vydali se svými pedagogy ( J. Havlová, Z. Kučera, M. Vačkář)  v brzkých ranních hodinách rychlíkem do Prahy na plánovanou literární exkurzi.

V 10 hodin zhlédli v Divadle ABC hru režiséra Martina Čičváka  Charlie Chaplin Diktátor. Protiválečná satira parodovala stupiditu, zvrácenost a antisemitismus nacismu a jeho vůdců. Dvojroli si v drsné hře zahrál mladý Filip Březina. Parodoval Adolfa Hitlera a zároveň ztvárnil osudy židovského holiče. Studenti po třech hodinách ocenili bouřlivým potleskem výkony všech herců.

V odpoledních hodinách se gymnazisté přesunuli do Poslanecké sněmovny, kde je provedli asistenti poslance Šimona Hellera. Pedagog, poslanec Š. Heller se nakonec se studenty také potkal a vyprávěl jim o své práci. Na závěr setkání proběhla i diskuse na téma školství. Poslanec se žáků ptal, co by chtěli na školství změnit.

Po 20. hodině se všichni výletníci vrátili do Třeboně. Exkurze se povedla i díky slunečnému počasí.

Text: Mgr. Jana Havlová, zapsala 17. 3. 2023

Foto: Mgr. Z. Kučera