Anglický den - Centrum Algatech

Třeťáci a septimáni prožili letos již druhý anglický den. V pátek 26. 5. 2023 se vydali do Mikrobiologického ústavu AV ČR v Třeboni, do centra řasových biotechnologií Algatech. Tam na ně čekala přednáška v anglickém jazyce a prohlídka vědeckého pracoviště. Cestu do centra si žáci zpestřovali skupinkovým vyplňováním pracovních listů, které je měly navnadit, seznámit s tematickou slovní zásobou a naťuknout problematikou mořských řas a sinic. Pracovní listy obsahovaly nejen odbornou terminologii a složitější úkoly k zamyšlení, ale i aktivity na odlehčení. Celý pracovní list byl koncipován jako soutěžní listina, přičemž skupinky nejlepších řešitelů (skupiny žáků s největším počtem správných odpovědí / bodů) měly obdržet při závěrečném vyhlašování vítězů sladkou odměnu.

Nabídky účasti na přípravě i realizaci akce využilo i několik žáků nejvyšších ročníků třeboňských základních škol.

Závěrem bych chtěla moc poděkovat paní Markétě Stefanové, studentce PhD Anxhele Hania a Ing. Jiřímu Kopeckému, CSc, kteří se nám v Algatech centru pečlivě věnovali.

Text a foto: Petra Šálková Dufková