Tanky na plovárně - divadelní představení

V pondělí 20. listopadu 2023 se žáci našeho gymnázia vydali v dopoledních hodinách do místního třeboňského divadla na netradiční hru Tanky na plovárně spolku TisíciHran.

Dokumentární inscenace pojednávala o dospívání v šedesátých letech 20. století v Československu. Tři pamětníci - neherci vyprávěli divákům o době mládí, hledání vlastní identity na pozadí společenských a politických událostí. Žáci se dozvěděli, jak zasáhlo Pražské jaro a jeho násilné ukončení do jejich osudů. Osobní svědectví našich neherců bylo doplněno unikátními dobovými záběry ze soukromých archivů. Inscenace Tanky na plovárně vznikala od léta 2018 do května 2019. Účinkovali Renata Válová, Alena Laufrová a Jindra Synek. Režii zajistily Eva Čechová a Tereza Durdilová.

Hra se našim divákům líbila a jistě u mnohých probudila zájem o tuto významnou epochu našich pohnutých dějin. Žáci ocenili zejména závěrečnou diskusi s pamětníky - neherci.

Text: Mgr. Jana Havlová, 20. 11. 2023

Foto: Mgr. Monika Lexová