50. ročník olympiády v českém jazyce

V prosinci 2023 se na naší škole uskutečnil 50. ročník olympiády v českém jazyce. Školní kolo mělo tradičně dvě části: jazykovou (žáci plnili úkoly z hláskosloví, lexikologie, slovotvorby, tvarosloví a skladby) a slohovou. První kategorie (žáci tercie a kvarty) psala sloh na téma Poprvé sám/sama. Druhá kategorie (studenti vyššího gymnázia) zpracovala formou prózy Dopis mému o pět let mladšímu já.

Z každé kategorie postupují dva vítězové do okresního kola:

• za 1. kategorii se vítězem stala terciánka Karolína Beňová (44 bodů z 50) a stříbro získala kvartánka Annika Straková (43/50).
  • za 2. kategorii se vítězkou stala Tereza Hanková ze 4. ročníku (50/50) a druhé místo obsadila ze stejné maturitní třdy Edita Dušáková (49/50).

Vítězům blahopřejeme a džíme palce v okresním kole, které se uskuteční 30. 1. 2024 (2.kategorie) a 1. 2. 2024 (1. kategorie) v Jindřichově Hradci.

Mgr. Jana Havlová, 18. 12. 2023