50. ročník olympiády v českém jazyce - okresní kolo

Okresní kolo olympiády v českém jazyce se uskutečnilo v J. Hradci ve dvou dnech. Druhá kategorie (vyšší gym.) v úterý 30. 1. 2024 a první kategorie ve čtvrtek 1. 2. 2024. Velikou radost nám udělaly tentokrát obě kategorie, dvakrát jsme získali krásné 4. místo. Tereza Hanková z maturitního 4. ročníku a Karolína Beňová z tercie. Maturantka Edita Dušáková (4.4) vybojovala  5. místo.

Soutěž měla tradičně dvě části. Ve slohové si studenti vybírali volný slohový útvar dle vlastního uvážení. Téma 1. kategorie bylo Kdybych měl stroj času, za kým bych se vrátil? Studentky vyššího gymnázia psaly na téma Můj kamarád - nekamarád. V jazykové části se setkali s pestrými úkoly z frazeologie, hláskosloví, tvarosloví, větné skladby a gramatiky.

Všem soutěžícím děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Text: Mgr. Jana Havlová, 7. 2. 2024