Cesta do západní Anglie s výjezdy do Walesu

Ve spolupráci s cestovní agenturou Školní zájezdy jsme si navrhli a sestavili další velkou cestu za poznáním zajímavých míst, tentokrát do západní Anglie s výjezdy do nedalekého Walesu. Výpravu jsme cestou na sever zasvětili také bližšímu probádání belgických Antverp. Pro všech 43 studentů se podařilo zajistit ubytování v pohostinných rodinách v Bristolu, nahlédnout do běžného života anglické rodiny, ochutnat místní kuchyni a zdokonalit se v anglické konverzaci. Závěr cesty patřil tradičně poznávání vybraných částí Londýna. Pojďte si zavzpomínat nad přiloženými fotografiemi, bližší informace se vám zobrazí po jejich rozkliknutí...

Velký dík patří naší skvělé průvodkyni Lence Petrové i oběma šikovným pánům řidičům.

Text a foto: Petr Kopeček, 11. 3. 2024

Antverpské vlakové nádraží připomíná majestátní katedrálu. Podle mnohých jde o nejkrásnější nádražní budovu na světě.Všudypřítomná ruka obra - symbol Antverp.V antverpském muzeu čokolády, největším na světě. Sladké monogramy.Chocostory - ochutnávky mnoha příchutí lahodného pokrmu nemají konce...Strážce antverpského hradu je obdivován...Chvíle odpočinku v hradní komnatě.Unikátní tunel pod řekou Šeldou.Plavba přes kanál La Manche a spousta očekávání...Bílé útesy doverské jsou již téměř na dosah...Bristol - ikonický visutý most. Bohužel každoročně přiláká i zhruba padesát sebevrahů.Bristol je multikulturním, barevným městem, je zde mnoho graffiti (toto je od Banksyho).A takhle trefně překreslila jiné Banksyho dílko Nela, jedna z našich studentek.Historické město Winchester.Na winchesterském hradě ožívá minulost...... pod deskou ze stolu krále Artuše...V místní katedrále našla své místo posledního odpočinku spisovatelka Jane Austenová. Její čtenáři jí sem stále nosí vzkazy... Zemřela v domě nedaleko katedrály.Bath, lázeňské město s noblesní architekturou a jedinými teplými prameny na území Británie. Elegantní půlkruh.Ochutnávka tradičního britského cream tea. Mňam...Brána do Walesu - most přes mohutnou řeku Severn vystupuje z ranní mlhy...Opatství v Tintern inspirovalo mnohé básníky a malíře. Místo pro romantické duše.Raglan, jeden z bývalých strážních hradů na velšské hranici.Impozantní výhledy z hradní věže.Monmouth, rodiště Jindřicha V. a Charlese Rollse, spoluzakladatele světoznámé automobilky, s unikátní mosteckou věží.Procházka údolím opěvované řeky Wye. Jarní příroda se už probouzí.Lacock známe z mnoha filmů, našli jsme i filmový dům rodičů Harryho Pottera.Kamenný kruh v Avebury je největší na světě a postupně jím prorostla vesnice.Weston super-Mare je stále oblíbeným přímořským letoviskem nedaleko Bristolu.Wimbledon - rodiště tenisu.Ve Wimbledonu zazářili nejednou i čeští tenisté...Ukázka hlavních tenisových trofejí.Kadeř jedné z obětí masového vraha Jacka Rozparovače. Muzeum ve čtvrti Whitechapel připomíná nejen jeho, ale i atmosféru viktoriánského Londýna.Londýnské City stále fascinuje vkusnou kombinací různých architektonických stylů.Vyhlídka z "nebeské zahrady" mrakodrapu Fenchurch č. 120. Vidíme část hradu Tower a slavný most.Večerní čínská čtvrť a rozhloučení s Londýnem.