Návštěva Okresního soudu v Jindřichově Hradci

Ve středu 10.dubna se studenti 2.ročníku v rámci předmětu základy společenských věd zúčastnili coby zástupci veřejnosti hlavního líčení u Okresního soudu v Jindřichově Hradci.

Po vstupní kontrole justiční stráží studenti usedli do lavic soudní místnosti. Paní soudkyně je před samotným líčením seznámila s průběhem celého procesu a poučila o tom, jak se chovat během samotného líčení. Přítomní nejprve vyslechli ze strany státního zástupce obvinění obžalovanému za spáchání trestného činu, poté sledovali práci soudního senátu a nakonec vyslechli i rozsudek jménem republiky.

Po ukončení líčení následovala velice přínosná a zároveň velmi zajímavá hodinová beseda s paní soudkyní a rovněž i přítomným státním zástupcem. Studenti měli spoustu dotazů, na které jim fundovaně paní soudkyně a státní zástupce ochotně odpovídali. Návštěvu soudu studenti zakončili prohlídkou budovy a nádherně upravené zahrady.

V plánu je další návštěva, a to ještě v tomto školním roce.

Text a foto: Mgr. Zdeněk Kučera