Národní rozvojový den MZV

25.4.2024 se naši studenti napříč ročníky zúčastnili akce Národní rozvojový den na zahradě Černínského paláce.

Cílem tohoto setkání bylo seznámit studenty a veřejnost s úspěchy rozvojové spolupráce Ministerstva zahraničních věcí. Žáci měli možnost zúčastnit se mnoha zajímavých setkání, výstav, interaktivních prezentací i diskusí se zajímavými hosty (Janek Rubeš, Arthur Sniegoň, pan ministr Jan Lipavský, zástupci vyprošťovacího týmu hasičů, lékaři spolupracující s lékaři bez hranic a reportéři z krizových oblastí)

Po celou dobu se také promítaly filmy a videa v Kaňkově pavilonu MZV.

Součástí Národního rozvojové dne byly také stánky s interaktivními prezentacemi aktérů napříč soukromým, neziskovým, akademickým a veřejným sektorem. Mezi jinými žáci navštívili a vyzkoušeli si např. stánek organizace Člověk v tísni a jejich 3D brýle, ve kterých nahlédli do reality rozvojových zemí. Ve stánku společnosti AGORA CE si zahráli únikovou hru s motivem etiopské dívky. Také shlédli prezentaci Hasičského záchranného sboru, aktivity Kashitu Teamu, prezentaci partnerských zemí s živou hudbou a vyzkoušeli ochutnávku regionálních potravin (Bosna a Hercegovina, Gruzie, Moldavsko, Ukrajina).

Výjimečnou příležitostí bylo pro všechny setkání s ministrem zahraničních věcí České republiky Janem Lipavským.

MLe, text, foto