Beseda se spisovatelkou Zdenou Adamovou Klapkovou

Ve školní knihovně třeboňského gymnázia se 24. 5. 2024 uskuteční 6. vyučovací hodinu beseda s méně známou českou spisovatelkou Zdenou Adamovou Klapkovou. Všestranná umělkyně se narodila v roce 1952 a celý život se věnovala zejména hudbě, studovala klavír,operní zpěv a hudebně dramatický obor na Státní hudební konzervatoři v Praze. V letech 1970 až 1978  pracovala v Československém rozhlase v Praze jako moderátorka a autorka několika vlastních hudebně literárních pořadů. Roku 1980 emigrovala s mužem a synem do USA. Tady s mužem sestavila vlastní kapelu a založila uměleckou školu, kde přes 30 let vyučovala hlasovou výchovu, jevištní mluvu a hatja jógu.

Od roku 2014 se začala vracet do Prahy, dnes píše knihy, učebnice a na besedách vypráví o zkušenostech ze dvou stran světa.

Text: Mgr. Jana Havlová, 22. 5. 2024