Gymnázium Třeboň

Ars Elektronica Center Linec

Třídy tercie a kvarta využily náročného maturitního týdne a vydaly se na exkurzi do muzea budoucnosti v rakouském městě Linci. Pomyslně tak zakončily celoškolní letošní téma umělé inteligence a mediální gramotnosti. 

Ve čtvrtek 23. 5. 24 žáci vyrazili objednaným autobusem v 8 hodin ráno a vydali se kolem tzv. Stopařky směrem na Linec. Minuli vesnici Vierzehn (protože je 14 km od hranic) a pokračovali ve směru odvěkých solných obchodních cest a koněspřežky. Do třetího největšího rakouského města ležícího na Dunaji dorazili kolem půl jedenácté, a to byl ideální čas na rychlé seznámení s městem a občerstvení. 

Devadesátiminutová prohlídka Ars Electronica s průvodci byla opravdu fascinující. Toto výstava představuje jedno z největších interaktivních center svého druhu, je to muzeum budoucnosti, vědy a mediálních technologií. Témata v Ars Electronica Center sahají od umělé inteligence a neurobioniky po autonomní systémy a robotiku, genetické inženýrství a biotechnologie. Je zde prezentováno, jak umělá inteligence „myslí“, jak se trénují samořídící auta, programují roboti, 3D tisk a mnoho dalšího. Důležité místo má i téma udržitelnosti. 

V 17 hodin se žáci z exkurze vrátili zpátky ke gymnáziu. 

Text, foto: JĎo, MTo

Pohled z výšky. "Nafejkovaná gotika".Nejstarší pekárna. A tradiční linecký koláč.Tematicky to sem nepatří, ale hodí se nám to do jiného projektu :)Robotická ruka.Holky simulují chodce.Ještě, že máme s sebou hudebníky. Poznejte, koho jsme upravili.Nevadí, když neumíš kreslit. AI to dodělá. Jak vlastně AI myslí? V pravděpodobnostech. Jak přesvědčit google mapy, že je zácpa? Dejte si 120 mobilů do tašky a fingujte popojíždění. Velký bratr.Brajgl všude.Závěrečné foto - jsme všichni.

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout