Návštěva Senátu ČR

Mezi pravidelné exkurze našich žáků patří i návštěva a prohlídka Senátu České republiky, kterou každoročně absolvují žáci 2. ročníku a sexty.

Letos to bylo 4.června, kdy žáci 2.ročníku začali v dopoledních hodinách prohlídkou Valdštejnského paláce a sousedící Valdštejnské zahrady. Seznámili se s činností horní komory Parlamentu ČR a odnesli si i drobné informační materiály. Dále následovala pěší exkurze „ Nerudova Praha“ (život a dílo Jana Nerudy) a přesun do centra Prahy, kde se pokračovalo v poznávání historie bývalého židovského ghetta v místní části Josefov (Staronová synagoga a židovský hřbitov). Zpáteční cesta vlakem ukázala, že i příjemná a naučná procházka po Praze může leckteré jedince unavit.

Z. Kučera