Anglické dny, část 2.

Návštěva z univerzity v Cambridge

Na třeboňském gymnáziu proběhl 9. ledna 2013 druhý z anglických dnů pro septimu a 3. ročník. Jako host byla pozvána slečna Andrea Straková, studentka 3. ročníku veterinárního lékařství na univerzitě v Cambridge. Veškerá komunikace během pěti vyučovacích hodin, které měla k dispozici, probíhala anglicky. Její prezentace byly plné energie, optimismu, komentovaných fotografií, kratičkých video-ukázek, zajímavostí a hlavně užitečných faktických informací.
Program byl zaměřen na porovnání studia na střední škole v České republice a Anglii, na geografii a zeměpisné zajímavosti Británie. K nahlédnutí byly připraveny i prospekty z konkrétní střední školy v Anglii, kterou Andrea absolvovala, její zápisky z vyučování, ukázky esejů, výtvarná díla a další zajímavosti. V závěrečné vyučovací hodině Andrea představila své současné působiště a přiblížila online přihlašovací systém UCAS.
Na celém anglickém dnu žáci nejvíce ocenili pečlivě připravené a promyšlené zpracování, srozumitelný přednes přizpůsobený požadavkům žáků a vynikající výslovnost. Jedinečné byly i promítané fotografie, soukromá videa, zážitky, postřehy, dojmy a vtipná srovnání. Andrea svým vystoupením vzbudila v mnoha žácích nadšení a další chuť do práce s angličtinou a podnítila zájem o studium na britské univerzitě.
Text a foto: Petra Šálková Dufková