Pozvánka na přednášku prof. Jana Sokola

I v letošním roce pokračuje cyklus seminářů s řadou zajímavých osobností společenského, politického a kulturního života v naší zemi. Mnozí žáci tyto cykly přednášek znají, neboť se jich v rámci nedávného školního projektu zúčastnili. Cílem bylo a je zprostředkovat mladým lidem nové a zajímavé pohledy na současný svět a společnost. Přednášky probíhají pod záštitou ředitele Jihočeského divadla a senátora Parlamentu ČR  Mgr. Jiřího Šestáka, Ph.D..

Mezi pozvanými nebudou chybět Jan Sokol, Tomáš Halík, Jacques Rupnik, Jan Urban, připravuje se setkání s Eliškou Wágnerovou, Miloslavem Vlkem, Michaelem Kocábem a Jaromírem Štětinou.

Tato setkání se budou konat v Jihočeském divadle v Českých Budějovicích , vždy v odpoledních hodinách. Cena za vstupenku  30 Kč slouží k úhradě pronájmu divadla.

Chtěli bychom Vás pozvat na první setkání s profesorem Janem Sokolem, které se bude konat ve středu 30.1. 2013 od 13.30 hod. v Jihočeském divadle. Téma přednášky – Svoboda a občanská společnost.

Uvedené téma je zvláště v dnešní době aktuální. Funguje u nás občanská společnost? Jak se zapojit? Co občanské společnosti prospívá, co jí škodí? Jak chápat vlastní svobodu? Zajímá-li Vás toto téma a hodláte se zúčastnit, přihlašte se u  Z. Kučery, a to do pátku tohoto týdne (18.1. 2013).

V případě většího počtu zájemců ( cca 45) bude zajištěn autobus (tam-zpět) s odjezdem od školy v 12.30 hod.. Cena zpáteční jízdenky 70 Kč.
                                                                                                       Z. Kučera