Přednáška profesora Jana Sokola

Přednáška  profesora PhDr. Jana Sokola Ph.D.,CSc. na téma Svoboda a občanská společnost určitě nezůstane bez odezvy.

Ti, kteří se ve středu 30. ledna 2013 odpoledne v budově Jihočeského divadla společného setkání zúčastnili, mohou být zcela spokojeni. Přednášející přítomným posluchačům přiblížil současné pohledy na lidskou svobodu a připomněl, jak s vlastní svobodou odpovědně zacházet. Pozornost věnoval i právně fungující občanské společnosti, kterou si vytváří sami občané.

Z řad posluchačů byly vzneseny dotazy týkající se fungování občanské společnosti v naší zemi, svobody a nesvobody ve světě, nutnosti existence autorit v demokratické společnosti aj.. Další setkání s významnou osobností z prostředí kulturního a společenského života (Jacques Rupnik, Jan Urban, Tomáš Halík, Michael Kocáb) proběhne na jaře tohoto roku. Mezi pozvanými nebudou chybět ani žáci naší školy.

Text a foto: Zdeněk Kučera