Anglický den 3

Ve středu 27.3.2013 se žáci septimy a třetího ročníku v průběhu dalšího anglického dne seznámili s prvními psanými texty britské literatury.
Měli možnost poslechnout si, jak zněla angličtina za dob vikingských nájezdů a ve středověku. Nahlédli do poezie psané např. samotnou královnou Alžbětou I., při analýze lyrických básní různých autorů uplatnili své znalosti z literární teorie a zopakovali si nejdůležitější velikány anglicky psané literatury až do viktoriánské éry.
Během druhé části byli žáci seznámeni se základy překladatelství a tlumočnictví, nahlédli do problematiky překladatelských programů a samozřejmě měli šanci si také něco přeložit. Úkolu se všichni zhostili s vervou a výsledky byly chvályhodné.