Studentská Agora 2013

Ve čtvrtek 4. dubna (v den celoškolní exkurze) se desetičlenné družstvo naší školy zúčastnilo krajského kola diskuzní  soutěže Studentská Agora. Los jim za soupeře ve skupině I. určil studenty jindřichohradeckého a strakonického gymnázia. V jednotlivých duelech museli naši žáci uvádět argumenty pro (ANO) a proti (NE) na základě vylosovaného tématu (z celkového počtu 18):

1/ Každý případ šikany nahlášený žákem by měla povinně řešit policie (obhájit ANO)
2/ Pokuty by se měly platit dle výše příjmu řidiče (obhájit ANO)
3/ Hormonální antikoncepce by měla být zakázána (obhájit NE)
4/ Politické strany by měly být financovány pouze z členských příspěvků a státního rozpočtu (obhájit NE)

Přestože naši školní reprezentanti do celostátního kola nepoustoupili, patří jim každopádně poděkování a pochvala za jejich maximální snahu a odvedený výkon. Soutěž pokračuje i v příštím roce, takže se můžeme těšit na zajímavá témata, silné soupeře a skvělou organizaci.
Z počtu osmi družstev do pražského finále postupují Gymnázium VN J.Hradec a Gymnázium Vodňany.

Z.Kučera

Fota: Z. Kučera