Fyzika - obecné informace

Fyzika jako nejstarší a nejexaktnější přírodní věda je pevnou součástí učebních plánů našeho gymnázia. Fyziku učíme ve všech třídách nižšího gymnázia dvě hodiny týdně, na vyšším gymnáziu učíme 3 hodiny týdně v kvintě a septimě (1. a 3. ročníku) a dvě hodiny týdně v sextě (2. ročníku). Pro zájemce ze čtvrtého ročníku a oktávy máme připravený tříhodinový fyzikální seminář zaměřený na přípravu k maturitě a přijímacím zkouškám na vysoké školy.

Většina hodin fyziky probíhá v specializované třídě uspůsobené tak, abychom v ní mohli předvádět demonstrační pokusy. Pro žákovské pokusy a laboratorní práce máme laboratoř fyziky. Díky dobrému vyabvení počítačovými čidly realizujeme část laboratorních jako měření na počítači.

Fyziku vyučují:

Mgr. Zbyněk Matějka: III, IV, VI, 1. , 2