Gymnázium Třeboň

Zájezd do Salcburku, Milána a Katalánska

 V sobotu 12. října jsme se všichni účastníci sešli před školou. Náš první den jsme měli navštívit Salzburg a Miláno. Protože jsme se po cestě asi hodinu zdrželi oproti plánovanému času, obě zastávky byly poněkud uspěchanější, i tak se nám však líbily.

V Salzburgu jsme nejprve zavítali do Katedrály sv. Ruperta a Virgilia, poté jsme kolem rodného domu skladatele W. A. Mozarta přešli na most přes řeku Salza, na kterém visely stovky visacích zámků. Potom jsme prošli zahradami u zámku Mirabell k autobusu a vyjeli jsme směrem k Milánu. Tam jsme se rychlou chůzí přemístili ke katedrále Narození Panny Marie. Následně jsme odjeli za Miláno, kde jsme se ubytovali v malém, ale příjemném hotelu. 

Druhý den bylo v plánu navštívit Monako, kam jsme dorazili kolem poledne. Nejprve se většina z nás rozhodla navštívit Oceánografické muzeum, kde jsme mohli vidět přes 350 druhů ryb. Po prohlídce se šli někteří podívat i do Knížecího paláce, některým se však už nechtělo a tak jsme všichni trávili určený čas po svém. Večer jsme přejeli do Francie, do hotelu F1.

Třetí den nás čekal nejdelší přejezd a to 580 km z Francie na Costa Bravu, který jsme zvládli ve velmi dobrém čase, a tak jsme se cestou mohli zastavit ve městečku Girona, které jsme měli v plánu navštívit až příštího dne. Pár z nás šlo do místní katedrály, většina si však šla po svém a podívala se například na Arabské lázně či se jen tak procházela uličkami města. Po odjezdu z Girony jsme byli zastaveni španělskou policií, naštěstí bylo vše v pořádku a my jsme po 20 minutách pokračovali k našemu hotelu na Costa Bravě. Když jsme se ubytovali, šli jsme všichni na asi 500 vzdálenou pláž. Někteří z nás se vykoupali, někteří ne a šli jsme na večeři. Jídlo bylo formou švédských stolů a na *** hotel adekvátní.

V úterý, čili čtvrtý den našeho pobytu, jsme navštívili dvě krásná místa – městečko Figueres a Montserrat, což v překladu znamená „ozubená hora“. Ve Figueres jsme si prohlédli Dallího muzeum. Následoval krátký rozchod a přesun na Montserrat. Z Montserratu byl nádherný výhled na okolí, bohužel jsme tam pobyli velmi krátce a tak jsme nestihli ani nakouknout do tamního kláštera a muzea.

Středa byla prvním dnem, který jsme měli strávit v Barceloně. Nejprve jsme zamířili do podmořského akvária, kde nás krom obrovského množství ryb, okouzlil 80 metrový tunel, kde nad námi plavali žraloci a další zajímavé ryby a nakonec nás pobavili neustále se pohybující se tučňáci. Další bod programu byla Sagrada Familia, která je krásná nejen z venku ale i zevnitř. Poté jsme navštívili park Güell, který jsme si mohli projít sami a tak si někteří sedli na lavičky a vychutnávali si pohled na Barcelonu a jiní se vydali hledat Gaudího nejdelší lavičku na světě a další pozoruhodné předměty.

Poslední den jsme vyjeli opět do Barcelony a autobus nás nechal před fotbalovým stadionem Camp Nou, který je 13. největší na světě a největší v Evropě. Po jeho prohlédnutí jsme mohli jít sami nebo s učiteli, a tak jsme se opět rozdělili a zatím co někdo nakupoval, jiní chodili po památkách. Večer jsme pak nasedli do autobusu, který nás 24 hodin poté vysadil zpět u gymnázia. 

Eliška Kubová (V) a Dan Kunz (VII)

Dom - Salcburk
Foto: Dan Kunz a Eliška KubováRakouské Alpy v půlce října
Foto: Dan Kunz a Eliška KubováSagrada Familia - Barcelona
Foto: Dan Kunz a Eliška KubováSagrada Familia - Barcelona
Foto: Dan Kunz a Eliška KubováNejdelší lavička světa - Barcelona
Foto: Dan Kunz a Eliška KubováCamp Nou= katalánsky "nové hřiště" - Barcelona
Foto: Dan Kunz a Eliška KubováJak bezpečně nakrmit nebezpečné hladovce 
Foto: Tomáš Maroušek a Anna Betuštiaková

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout