V 1. ročníku přednášel o Bibli ThLic. David Henzl

Ve čtvrtek 23. 10. 2014 přijal pozvání farář třeboňské římskokatolické farnosti, aby přednášel při hodině literatury v 1. ročníku o Bibli.

Přinesl žákům ukázat vzácné exempláře různých překladů této nedocenitelné literární památky - bibli hebrejskou, jeruzalémskou, Vulgatu, Septuagintu. Žáci si mohli vyslechnout jeho vyprávění o způsobech čtení biblických příběhů, o alegoriích, metaforách, o důležitosti slova a hledání jeho správného významu.

David Henzl vyučuje na naší škole také náboženství, v minulých letech vedl kurzy latiny a italštiny, ve kterých snad bude od příštího roku pokračovat.

Text: Anna Kohoutová

Foto: Ivana Ahmad