Cesty ke svobodě: Palach - Opletal - Havel

Ve čtvrtek 13. listopadu 2014 se 17 žáků z VI., VIII. a 3. ročníku zúčastnilo konference "Cesty ke svobodě: Opletal - Palach - Havel", která se konala v aule Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Při této příležitosti měli možnost setkat se s význačnými osobnostmi, mezi které patřili například Šimon Pánek, Jan Ruml, Hana Marvanová, Petr Kolář, Pavel Zeman či Lída Rakušanová. V rámci panelových diskusí se vyjadřovali jak k událostem okolo sametové revoluce, tak k aktuálním tématům dneška. Jejich názory byly možná někdy až provokativní, ale rozhodně nutily posluchače k zamyšlení. Se svým příspěvkem vystoupil i náš kolega Martin Rosocha. Pro všechny účastníky se tedy jistě jednalo o nezapomenutelný  a obohacující zážitek.

Text a foto Václav Pražák

Autor: Václav PražákAutor: Václav PražákAutor: Václav PražákAutor: Václav PražákAutor: Václav PražákAutor: Václav Pražák