Vědomostní soutěž Evropský parlament

V Kongresovém centru hotelu Gomel v Č.Budějovicích po úvodní besedě s europoslanci následoval hodinový písemný test, jehož smyslem bylo prověřit znalosti středoškoláků v oblasti fungování a struktury EU.A hlavní cena? Třídenní návštěva 40 nejúspěšnějších soutěžících (z počtu cca 160 žáků) v Evropském parlamentu ve Štrasburku ve dnech 22. - 24. 11. 2010. Palce jsme drželi i našim žákům. A podařilo se! Mezi 40 návštěvníky Evropského parlamentu bude i 9 našich žáků! Možnost vidět práci europoslanců v plenárním zasedání budou mít tito studenti: Jan Bureš, Vít Fiala, Vít Chaloupka, Petra Machová, Václav Pulec (4.roč.), Adam Prášil, Lukáš Jílek (VIII.roč.), Tereza Kučerová (VII.roč.) a Lucie Hercová (3.roč.). Srdečně blahopřejeme a přejeme šťastnou cestu!