Výměnný pobyt Třeboň – Uetersen (květen 2015)

Od 26. 5. do 2. 6. 2015 proběhl výměnný pobyt německých studentů z Uetersenu (město poblíž Hamburku) na Gymnáziu v Třeboni, kteří byli ubytovaní v rodinách svých českých přátel.

Pobytu se zúčastnilo 16 studentů z Německa a 21 studentů z Třeboně, kteří pro ně připravili velmi pestrý a mnohdy akční program. Nejdříve si studenti společně prohlédli budovu našeho gymnázia a poté formou hry poznávali krásy Třeboně.

Další den následoval celodenní výlet vlakem do Prahy, kde jsme společně shlédli nejzajímavější památky Prahy – Staroměstské náměstí, Václavské náměstí, Karlův most, rozhlednu Petřín a Hradčany. Ve večerních hodinách jsme byli v Černém divadle na velmi neobvyklém přestavení Faust.

Další den byl připraven akční program v lanovém centru ve Slověnicích. Měli jsme možnost vyzkoušet si také paintball. Následující den proběhl v hostitelských rodinách.

V neděli se uskutečnil výlet do Českého Krumlova a na Kleť, odkud jsme šli přes Dívčí kámen do Holubova, kde na nás čekal autobus. Trasa měřila 13 km a pro německé studenty byla velice náročná.

Poslední den byl zakončen velikou oslavou na pláži Ostende u rybníka Svět, kdy každý doma předem připravil nějaké občerstvení. V úterý jsme se všichni rozloučili a německé studenty čekala 12hodinová cesta domů.

Podle mého názoru byl výměnný pobyt vydařený a doporučila bych ho všem, je to skvělá zkušenost využít své jazykové schopnosti v praxi a seznámit se s jinými lidmi.

Pavlína Dohnalová, 3. roč