Tercie v Českých Budějovicích

V pátek 18. září 2015 se žáci III. ročníku vydali do Českých Budějovic, kde je čekal nabitý program. Nejprve se pod vedením lektora z Národního památkového ústavu Ladislava Švadleny vydali po stopách barokních památek a dozvěděli se řadu zajímavostí například o Samsonově kašně, radnici nebo klášterním kostele. Poté následovala prohlídka legiovlaku, kde mohli shlédnout, v jakých podmínkách spojili svůj život se železnicí českoslovenští legionáři za 1. světové války. A do třetice na ně zapůsobila svou výraznou koncepcí výstava Šangri-la v Jihočeském muzeu, věnovaná zemím ve stínu Himalájí.

Text a foto Václav Pražák

Autor: Václav PražákAutor: Václav PražákAutor: Václav PražákAutor: Václav PražákAutor: Václav PražákAutor: Václav Pražák